sobota, 4 września 2010

Dlaczego Walonowie nie pochodzili z Walonii


Dlaczego Walonowie nie pochodzili z Walonii? To proste: bo pochodzili z Wenecji!

"Venetianer, Venediger, Walen oder Welsche sind Bezeichnungen für fremde Mineraliensucher, die meist aus Venedig kamen und um die sich viele Sagen in Mitteleuropa ranken"... (http://de.wikipedia.org/wiki/Venetianer)
"W księdze Johannesa Walończyka, Wenecjanina, istnieje zapis: 'Pomiędzy Małą Kamienną a potokiem Wolf Sauffen [Wilczki] jest jedna kopalnia, gdzie jest w jamie złoto i obok tej kopalni jest jedno drzewo, na którym jest znak wycięty jako jeden okrąg'".
[Cogho R., Im Wolfseifen-Dickicht, w: "Wanderer im Riesengebirge", 1895., s. 155-156, w: Przemysław Wiater, Walonowie u Ducha Gór, Jelenia Góra 2010]
http://en.wikipedia.org/wiki/Walha
Sromotnik bezwstydny (Phallus impudicus):
Bardzo dziwaczny, wyrastający w ciągu kilku godzin z "czarciego jaja" grzyb wysokości 10-20 cm, a nawet 30 cm, z trzonem grubości 2-4 cm, pojawia się od lata do jesieni, przeważnie licznie, w lasach liściastych i iglastych, również w ogrodach i na cmentarzach; zarodniki sromotnika rozprzestrzeniane są przez padlinożerne owady [zapach!]. Bardzo młode owocniki jadalne.
[Gottfried Amann, Rośliny runa, Multico, Warszawa 1997]


Wenecjanie
Wenecjanie, Wenecja, wielorybów lub Vlach są warunki dla zagranicznych osób ubiegających się o minerały, głównie z Wenecji przybył, i wokół których wiele legend wzrosła w Europie Środkowej.
Do produkcji szkła w 1500 w ówczesnej Republiki Weneckiej miał kruszyw, takich jak mangan, niezbędne do jego słynnego przejrzystość szkła pod uwagę (szkło weneckie lustro). W związku z tym osoby ubiegające się o mineralnych wysłano w Alpach, do zbierania tych substancji. Nawet barwnik do szkła, kobalt Włochy zostały w wystarczającym stopniu, aby nie znaleźć się w odległych i zostały w rejonach górskich, takich jak Karkonosze i Rudawy stron.
Zakłada się, że nazwa "Wenecja" nie ogranicza się do wizjera mineralnych pochodzenia włoskiego. Przeciwnie, był również bogaty w górnictwie zwanych aktywnych podmiotów gospodarczych, które nie pochodziło z Wenecji, ale głównie z Niemiec, pojechaliśmy do Wenecji, jednak pobudzić handel.
Znaczenie jako legenda:
Szukaj mineralnych emitowanego przez człowieka, choć okazjonalnie wskazówek co do wartości znaleziono składniki mineralne (kamień, który niemiecki rolnik do krowy podnosi jest bardziej wartościowa niż krowy), ale pozostał w dużej mierze ukryty cel poza Wenecji. To doprowadziło ludzi do wiary, że Wenecjanie gromadzenie złota. Znacznie później wschodzących wielorybów książki, zeszyty kolekcjonerskie mineralnych powinny być rzekome badania i może prowadzić do odkrycia złota w wyznaczonych Uważaj, R. Schramm były jednak fałszywe. Jednakże takie książki były drukowane w stosunkowo dużej liczbie i nazwał wiele Kuxgängern na scenie w górach szuka skarbów za tajne. Dowody takie skarby, tzw wielorybów znaków , stanowią ściany oznakowania i celu późniejszego miało być wyryte na wieloryby z.
Ze względu na język obcy i niezrozumiały działania w górach często magiczne właściwości przypisywano Wenecjanie: legendarny "Wenecja Mandln" rzekomo mógł latać, ich czyny nie wiedza tajemna od diabła i ubogich rolników nagrodę za dobre księstwa. Większość z tych magicznych właściwości wynikają wydarzenia: Prawdziwe Wenecjanie się zaskakująco często i szybko zniknął znowu, i powinien czasami porad nagrodę hojny miejscowi muszą. Często opisane w tajemniczych legend "góra lub skarb lustro"Wenecja jest teraz tak proste, ludności, lecz nieznanych szkło powiększające lub złota pan interpretować.


[Google Translate -> http://de.wikipedia.org/wiki/Venetianer]Starych znaków w olbrzymich wielorybów i Góry Izerskie
Opisy Góry
Erhard Krause
Z wielorybów lub Waelsch, zwanego również "Wenecją" dowiedział się, że w 15 i 16 Wieku, niemiecki niskie pasmo górskie na ukryte skarby złota i kamieni szlachetnych durchspürten się w olbrzymi i Góry (ale tylko po śląskiej stronie gór!) Aby rock szereg tajemniczych znaków również dostać się do przodu rzeźbione Skarbów setki tam, a ty dzisiaj jako "walenie Marks". Zakłada się w tym, góry, korzystający z roamingu "Włochów" ludzi gór lub Bergverständige i wieloryby były objawy, takie jak Śląskiej folklorysta Will-Erich Peukert, sprawozdania z "alchemia uszczelnienia przekwalifikowani stare znaki." Nie ma wątpliwości, że gesteinskundigen ludzi, bo ich zagranicznych wygląd, ich języka obcego i innego rodzaju zachowań wśród ludności tubylczej, nie były bardzo popularne szlachetne, rudy było odróżnić bazowej.
To zgłaszać (zgodnie z oświadczeniem Robert Cogho), że pierwszy dokument o nazwie wielorybów, które zostały wyznaczone cudzoziemców w 1364 r. do Saksonii bergverständige, lud Florencji Mikołaja i Augustyna Florencji. Tych dwóch Włochów i niemieckiego piekarza o imieniu Sigmund Kiedy z Eger, "jeden z doświadczonych Walin z pochwy sztuki w Wenecji" ożenił się w 1450, aby ten miał być, co Anglosasi badacz sztuki, po pierwsze, bez utraty metalicznego srebra z cyną do rozwiedziony. Waelsch również przywodzącym na myśl Stare manuskrypty (książki wielorybów), choć silny i przesądów mieszały się z bajki, jak i transkrypcje zazwyczaj otrzymują tylko została zdradzona, ale po opinii Peukert zdumiewającą wiedzę naszych gór.
W dalszej części niniejszej pracy chcemy mieć wielorybów znane postaci śląskiego giganta i sprawozdania Góry. Niżej podpisany jest na podstawie notatek, które są Isergebirgsfreund Emil Novak w Neustadt a. T. z różnych kwestii związanych z "Wędrowcy w Karkonoszach" freundlicherweisezu ten temat wydał, a księga Cogho / Peukert "mówią z olbrzymem i Góry Izerskie "(Getynga 1967), dwie strony obrazu przykłady takich znaków starożytnego wielorybów i wyjaśnień na stronie 101, zawiera zdjęcia i teksty były uwagi od pierwszego Wydanie tej samej książki z legend Robert Cogho akceptowane. Bardzo ciekawy jest również przedmiotem Will-Erich Peukert derAufsatz "Złota Góra" w Merian Heft 10/1953, w którym folderze Karkonosze został poświęcony. Również zasługuje na uwagę wielorybów-esej Wilhelm Müller-Rüdersdorf w Śląsko-czeska książka ojczyzny "Karkonosze i Góry Izerskie (Lipsk, 1925) i kronikę W. Winkler" Poręba, jego historii, przyrody i opis "(wydanie 5 1903).
Istnieją pewne wyjątki, po pierwsze, Novak z kilku numerów "Wanderers w Karkonoszach" przewlekłej esej Robert Cogho "wielorybów w Góry Izerskie i Karkonosze" wymienia Emil. Mówi: W roku 1855 opublikowane, z ilustracjami wyposażone w książce "stare ołtarze pogańskie i zabytków kamiennych w Karkonoszach" sprawia, że autor prof Mosch (wówczas w Warmbrunn) obejmują wszelkiego rodzaju tajemniczych znaków, oraz "uwaga znaków, które tu i tam skał w Góry Izerskie i Karkonosze są wyryte na. Pełnił jeszcze na runy, byli później przez dr Peiper i Hieronymi (Breslau) właściwie zrozumieć objawy wielorybów (Waelsch) zasady.
Zgodnie z instrukcjami na walenie znak Mosch jest tym, którego chcę (Cogho) podkreślają, że z powodu tej samej wydaje się prawdopodobne, że zainteresowanie wielorybów sprawozdania obok "Moonstone" (?) Lub "człowiek z kamienia" bardzo często, nawet przez ludzi, Winkler / Szklarska wymienionych "widły" (co jest za-Gebert tratwa na Czerwony Domek jest zachód) z powrotem trochę odświeżyć. Mosch: nieznanego numeru, którzy widzieli rock-Rothfloß chcesz o to pracowników leśnych, pod gęstym mchem odkryć mało. Również na sąsiednim "kamień widelec" ubezpieczenia leśników i pracowników leśnych previously nierozpuszczalny pociągi widziałem w skale, niektóre z nich nóż i widelec są podobne i rock mają stać się jego nazwisko, które z. Teraz (1893) jest niczym więcej, aby zobaczyć go. Znaków P +, który jest zbliżony do rock "kamień stołu" znajdują się obok, a co została zatrzymana na wieloryby znaków wydaje się również uciekł do Moshe. Są one w ostatnich pochodzenia i bezpiecznego znaki badania.
Tutaj jest włączony, że "kamień stołu" w budowie linii kolejowej Petersdorf-Szklarska-Grünthal została częściowo zniszczona. W tej sprawie, poinformował o głównych nauczycieli Winkler w swoim Piśmie Hauer Chronicle, str. 45, że: Niestety, nie "na budowę północnej części skały są piaskowane, tak że oryginał groteskowy wygląd tego interesującą grupę skał lanie jest częścią. Myśli więc są starożytne wielorybów znaki zostały zniszczone ! Ale to oczywiście nie przypadek, ponieważ w czerwcowym numerze 1905, strona 99, turystów przyniósł "Karkonosze" dobrą nowinę: "Podczas budowy kolei w Szklarskiej udało wysiłki Sąd Rejonowy Rady Seydel znak wielorybów podając kawałek skały czerwony tratwa inaczej zniszczenie padli ofiarą dostać. sam był "kamień stołu", postać nosi się wieloryby, biblioteki już w tekście Breslau Antoniego z Medici z 1430 wzmianka pojawia się w dół. "
Jak się fragment artykułu przez Cogho "Pierwszy wielorybów w górach wędrował, i którego nazwa z pewnością, pośmiertną pism i przekazana nam w rzeczywistości, jest Anthony de Medici, który w latach 1425-1456, jak się wydaje , góry i odwiedzili nasze wędrówki napisał o swoich. Wyciągi z tej broszury zawiera wielorybów Schreiber Hauer Kronika Winkler na stronach 175 i 176
Kolejna książka wielorybów, że wymienia się Cogho z pochodził z Wenecji (?) John Wahle i zawierał ciekawe komentarz: "Fakt, że Jeleń Burger Gebürge nawet położenia ludzi przed Waelsch było, jak żebracy nie prawdopodobnie uciec z siebie, ponieważ ich Język mówi. "Po roszczenia Coghos ma wielorybów książki inne takie szczególne odniesienie do" Welschentum "złota poszukujących uzyskać w ten sposób. Ta mała książka - prezent od Dr Fliegel w Hirschberg był - według wiadomości Peukert w zbiorach Śląskiego Towarzystwa Etnologii PAN we Wrocławiu, a obecnie przechowywane w lokalnej bibliotece publicznej prawdopodobnie.
Kolejny komunikat, w związku z "kamienia stołu" zawiera "Wędrowiec w Karkonoszach" ze stycznia 1914 roku, 2 strony Jest to: "kawałek skały z wielorybami znaków moglibyśmy zbudować linię kolejową Szklarska-Grünthal zapisać. Ten kamień, że na lewy kamień widelec w tym czasie, mamy obecnie muzeum realizacji pozwalają naszym po. Naszej wiedzy, są już tylko dwa miejsca w naszym Góry takie wieloryby znaków na skałach obecnie. Tym bardziej cenny jest dla naszego posiadania tego muzeum. Dobry szkic wyglądu wielorybów do podpisania powiedział kawałek skały zawierające "Wędrowiec w Karkonoszach" nr 8 sierpnia 1929. Jest możliwe, że ten kawałek skały znajduje się obecnie w Muzeum w Karpaczu? Niektóre, niektóre mocno zniszczonej wielorybów znaków, w tym reprezentacji ludzkiej głowy, były w grupie skał kamienia kot (918 m) w Jakobstal. Tych opowieściach ludowych przynosi książki Cogho / Peukert z Giants i Góry "obrazów. Uwagi stwierdza:" Pierwszy z tych dwóch oznaczeń znajduje się na południowo-zachodnim brzegu kamień kamień południe upstream rock, drugi w Katzenstein się, Jednakże dwóch metrów wysokości. " Ważne informacje dla Coghos zawsze rock, ponieważ jest to kluczowe dla ustalenia, czy takie znaki wielorybów atmosferycznych wytrzymał wieków roku pies, jak to ma miejsce w granit.
Teraz skręcamy ponownie zauważa Emil Novak, który jest od "Wędrowiec w Karkonoszach", nr 9, wrzesień 1900, strona 135 komunikacyjnych wynikających z artykułu autorstwa Konrada Beyrich (Herischdorf) "Eisenberg na Kynast" zauważył, że "wiemy, że jest na drogach leśnych między Kynast i Eisenberg, tak zwany kamień wielorybów, z dwoma wygrawerowanym na podeszwach stóp, dwie ręce i kilka krzyży, z jednej znaki, że Venetian górników uważany jest przez naszych gór, nie tylko dla rudy, ale także kamieni szlachetnych i mozaika odpowiednich kamieni brakuje chłopca. W tym celu odpowiedni uwagę w Kronice Winkler: "W tym czasie nie tylko był weneckim fabryki szkła w rozkwicie, ale również florencki mozaika reputacja przemysłu miał osiągnąć. Związku z tym prawdopodobnie wytłumaczyć, jeśli Włosi często Góry ciągnie nas i minerałów szukałeś, były wymieniane w miejscach sztuki złota.
Z Cogho został w dniu 21 Sierpień 1893, Hammerzelchen kije i wydobycie żelaza krzyż wyrzeźbiony w północnej grupy bloków panel (w) w pobliżu lokalnych frakcji granaty Forstkamm znalezione w 1281, w granatów łupki miki miejsce, gdy. Ilustracją tego znaku z młotem zawierał listów zawiera wyżej wymienione książki legendy Cogho / Peukert. Dwa listy do wyglądu znaków wielorybów z tego samego rocznika być.
1893 nadal bardzo dobrze przyjęte przez komunikaty Robert Cogho, sam z rodziny włoskich imigrantów przyszedł na drodze - był w 1835 Hermsdorf i K. urodził się i zmarł w 1902 Warmbrunn - wyżej wymienione objawy kamień wielorybów w Żelaznych Wzgórzach. Również było jego komunikacji, zgodnie z tych znaków, w tym tak zwane "młotem znaków" ludzi gór (duży, biały T) w Kocioł i na Rabenstein w Schreiberhau. Nawet w skałach w pobliżu "Adlerfels" w Szklarskiej na Sabrichberge było znaleźć podobne znaków. Hrabia Leopold Zieten znalezione (1880) na dwóch skałach Heerdberges tzw Hammer Cross "i w kwietniu 1901 zgłosił Wanderer" w Karkonoszach ", strona 64:" ... dwa w dolnej części skały znajduje się Kynwassers na jeden bardzo dobrze zachowane wielorybów znaków. "
Na ostatnie stwierdzenie cytuję z komentarzem w księdze legendy Cogho "znak na skale w Gold Hole, 10-11 minut od karczmy" Karkonosze "w Kynwasser od: na prawym brzegu Bächels, między tym i towarzyszących ścieżce ścieżka bifurcating do lasu występuje. "podkowy" znajduje się w górnej pochyłej powierzchni delikatnie, "Hammer Cross" po wschodniej stronie skały. komunikację Cogho jest: ".. idziesz ze złota dziura między Saalberg i Kynast do góry na tzw Bächel tak, to upadek na trawniku między Eisenberg i Heerdberg Hintersaalberg na drodze do niektórych byłych tam staw w oczy. Do około 1850 były trzy stawy siebie, tak zwane "Farrenteiche", a tutaj, w pobliżu Farrenteichen, jest także rock, że dr Peiper wyrwał się z oznaczeń wielorybów zapomnienie niedźwiedzi. Wreszcie Cogho wspomniał również o tak zwanych "kamieni podkowy" na drodze, które Weißbachtal Zackental do domu pod nr 104 w przeszłość. Na tej podkowy kamień obok nadal krzyż rzeźbiony. Emil Novak napisał w dół z "Wanderer i wieloryby następujący komunikat z dużym powód: JM 1456 był weneckim (quisquam Venetus) w poszukiwaniu złota i kamieni szlachetnych na Hohenelbe do wewnętrznej Karkonosze i przyszedł do przygód drogi przez dżunglę w gigantycznego ziemi. Tutaj natknął bezdrzewne łąki i znalazł szkielety ludzkie. podania więcej niż jednego nich spomiędzy kości palców złota i kamieni szlachetnych, które poszukiwaczy skarbów obecnie stud na zboczu Śnieżki wydobywa miał. Podczas katastrofy lawiny były zakopane i zabity. Warto też wykuty krzyż Andrew na skale zwanej "Stary Zamek" (899 w) w pobliżu domów Kobel w Górach Izerskich. Ten starożytny znak wielorybów w lecie 1921 roku przez Will- Peukert po długich poszukiwaniach znaleziono Erich i turystów w Karkonoszach ", lipiec 1923, str. 54-55 opisano. środowiska do grupy skał jest sama w sobie starożytne wieloryby podobno jeszcze okaże się, że kamień dobrze, człowiek, który był rzeźbiony w wielorybów książek "(Mohnstein" człowiek z kamienia) kamień jest wymieniona. dokładnej lokalizacji, że więcej nie udało się ustalić.
Czy nawet takie znaki w gigantyczne wieloryby i Góry Izerskie dzisiaj trochę, a nawet widoczne, nie można powiedzieć. Powinno to ponowne dokładne skanowanie tych skał znajdują się w a.
Niniejszy dokument został napisany dla tych tajemniczych Felseinmeißelungen w naszych górach domu obudzić otrzymywać przypomnienia. Chociaż istnieją wieków temu, że górnicy Waelsch naszych lokalnych góry złota i kamieni szlachetnych brakuje chłopca, ale wiadomość o rzekomo ukrytych w naszych gór i rzek skarby z 19 Wieku powszechne. Mimo że na dawnych wielorybów książki znacznie przesadzone i bajecznie zdobione są w, jeszcze, Will-Erich Peukert w artykule "Złota Góra" w Merian Heft 10/1953, zgłoszone w latach 1590/00 na łące Navorer, w celu fale w Upa, w młodych i w tym samym Iserzuflüssen (małe i duże Iser) złote były myte z. górnego biegu rzeki Isar i fale wciąż złotodajnej piaski, które mogłyby prowadzić Peukert 1921 Flinsbergzwiesel własnych doświadczeń w wodzie i wykazać się jagnięta. Peukert dosłownie pisze: "Strumienie w Karkonosze i Góry Izerskie były naprawdę złota. Nie bardzo, bo to wymaga tygodni poszukiwań, gdy wartość dwa, trzy znaki towarowe razem, ale nie byłem nawet w plonie! I tylko w celu ustalenia prawdy, że stare informacje.
Ponadto, w końcu to może być jeszcze oświadczenia Emil Novak naśladowania. Jest naukowo do wiadomości z niedawnej przeszłości. RNDr. Nevrly (szef działu nauki w północnej części Czech Muzeum Liberec / Liberec), cytowany w jego drugiej Księgi Góry Izerskie "(1981 wydanie), na stronie 35 różnych fragmentów krótkie ze starej książki jak wieloryby (również tłumaczone!)" .. Tylko kilkaset metrów od zbiegu dwóch Iserbäche jest po śląskiej stronie granicy "Mohennrichfels. wielorybów Hennsdorfer książka mówi o nim:" Niedaleko od człowieka jest postać rzeźbione, które dwa palce na północ musi, do rock 'Zamek Stary "gdzie widnieje krzyż. Idziesz do wody, która płynie tutaj znajdziesz wiele uprawianych złota.
Dwie linie w dolnej zwanej "Księga Gór Izerskich" jest "1971 r., po dobrze znane mineralodzy Saphirflössel (dla małych Iser) przeprowadził badania, które po długiej pracy jest wynikiem ośmiu złote płyty w wielkości 0,7 mm wniesiona. Oczywiście, Takie drobiazgi tylko profesjonalne wartości naukowej, nigdy finansowo. "
W każdym przypadku potwierdzenia tych informacji, a ostatnio, w zasadzie we wcześniejszych raportach, gdy ustalono, nie są uważane również, że Włosi na pewno nie tylko drobne wydajność złota w naszych górach tylko, ale faktem jest nagradzanie cennych odkryć na i półszlachetnych.
© Copyright 2003, www.riesengebirgler.de
[Google Translate -> http://www.riesengebirgler.de/gebirge/Geschichte/Walenzeichen.htm]Boletus satanas? Boletus erythropus? Boletus calopus? Boletus luridus? 


Chyba jednak ten ostatni.
Patrz też: http://najstarszedrzewa.blogspot.com/2015/02/dr-herbert-gruhn-about-weals-in-giant.html


Wielorybów i wieloryby znaków w górach
Karel Stein: "korytarz zabytków naszego kraju. "
      Zawsze przyciągać ludzi do nieznanych i tajemniczych. Jeśli tak, to na szybkie wzbogacenie się pomysł związany, to sie oplaca do nich też. Jest ona podobna do tzw wielorybów znaków. Z nich będzie twierdzą, że są obcy z dalekich Włoszech, z nami w 15-16 proc. i jeszcze później, niskie góry szuka rzadkie metale i kamienie szlachetne zostały wyrzeźbione w weterynarii.1) Moje Eldorado rzeczywiście olbrzymi i Góry Izerskie, ale również odwiedził "Tolštejn góry", jak kronikarz Bohuslav Balbin zgłaszane. Również w górach Elbe Sandstone są jej znaków można znaleźć. Ich miejscowości, zaznaczone są przez różne symbole wyryte na drzewach lub skałach w nim. Kiedyś cross-podpisu, indywidualnie lub w połączeniu, koła i tajemnicze cyfry i litery, wszystkie zagadkowe ozdobne napisy, prymitywne twarzy, wyciągniętej ręki, kluczowym lub różdżki, jak postacie z biskupem lub pastorał, orzeł z placów rozprzestrzeniania nogi, kuny lub kaczka pieszo. Wiele z tych znaków zostały zniszczone z braku wiedzy.2) Pozostaje tylko starannie wykuty w skale i zwykle z dala od osiedli ludzkich.
      Jednym z tych miejsc jest w pobliżu skał Waldstein Wall Staw w Góry Łużyckie. Wśród bohaterów pojawia się duży krzyż, pod którym tarcza ma być postrzegane z skrzyżowane klucze. Możemy też znaleźć rysunki kielicha, skrzypce, małe krzyże, inicjały, daty i ozdobne napisy. Autentyczności niektórych znaków jest ograniczona z 1555 roku wspierany przez protokół. Najstarsze znalazłem na skale, 1534.3)
      Podobne znaki, ale także znajdują się w opuszczonych miejscach w skałach Czeskiej Szwajcarii. Nic dziwnego, skalnymi ścianami i romantyczny świat inspirowany czasami dosłownie soft do rzeźbić w kamieniu. Więc możemy rozwiązać różnych znaków ślady człowieka spotkać, tu od 16 wieku do chwili obecnej uwiecznił dzień mają do ustalonym twarde powierzchnie ścierne bez czas włączone.4) wielorybów znaków widzimy na Wielkiej Winterberg w Herrnskretschen, gdzie również Silver jest tzw stadniny ściany. Jest on prawie 35 metrów długości i metr wysokości, a jego pochodzenie jest przypisany do wielorybów. Nad wejściem tunelu różnych liter, znaków i daty z 16. Wieku rzeźbione. W kanionie stronie można znaleźć pod nawisy rock, wielu dobrze wykonane postacie, w tym retortowe, które poruszają się w odwrotnej występuje również w Waldstein alchemiczny symbol i złota, które znajduje się w pobliżu. Innym objawem może być interpretowany symbol alchemiczny na srebro.5) W pewnym momencie w pobliżu głuszców ściany, jednak jest znakiem twarz księżyca widać. Sprawnego prowadzenia półkuli ma średnicę około jedenastu cali i jest wyposażony w funkcje. Przez niektórych ekspertów było stworzenie takiego znaku, srebra stosuje, określonych w średniowieczu.
      Takich stron były znane w tajemniczy nieznajomy książek wpisanych przez wieloryba. Nie, do użytku dla ludności tubylczej, ale dla siebie lub swoich kolegów w celu szybkiego wykrywania wyznaczonych miejsc. Książki są napisane w nim jest pełna i fantastyczne przesady patetyczny. Przychodzimy tutaj, ale na starych topograficznych szczegółów, chociaż kilka mylić, jednak są warte naszej uwagi. W przeszłości, wieloryby książki zostały skopiowane i zachowane w tajemnicy. Kopia Saxon Wysokości można zrobić, bo i tak jest taki wzór anno 1590, starannie oprawione w eleganckie skórzane, w archiwach państwowych Dresden znaleźć dzisiaj. Jeśli kopia za wiarygodne uznają za wymienionym okresem "w Winterberg w Miśni," "Silbertal przed Hertzkretschen" i miejsca "Jonas Dorff (Jonsdorf) i Rose Village, między innymi wezwał.6) W przeszłości, zakwestionował miejscowy historyk niektórych autentyczności wielorybów i napisał swoje książki do powstania miejscowej ludności, tak z powodów handlowych, uwagę obcych w naszym domu górach chciał zwrócić je.
      Wielorybów znaków w głuszca i ściany srebra można łatwo przeoczyć. Romantyczne sceny krajobraz, z widokiem na dalekie morze lasów zachwyci każdego zwiedzającego i zostawił głęboki, niemal mistyczne wrażenie. Podobne "przewiewne" Atmosfera jest formacje skalne Wysokich Schneeberg również znaleźć na. I oto i oto - o Waelsch lewej ich znaki - wyciągniętej dłoni, stóp i kaczki "30 czerwca 1601 th Data jest na szczęście nie jest napisane welschisch, ale zrozumiałe, a ponadto niemiecki dwukrotnie. Czy lokalnych schronisk rock i rozlane wody w tunelu otworu wejściowego, który służył w latach 1909 do zaopatrzenia w wodę z wielorybów mogą zostać umieszczone w kontekście bardzo dobrze, możemy się spierać o to tylko. Szczerze mówiąc, byłem zafascynowany na miejscu o wiele bardziej zdecydowanej celu odległego o rozległych lasów w Szwajcarii Saksońskiej do twierdzy Königstein. Kto to rock z wielorybów hinaufgekraxelt znaków up, musi mieć wrażenie, że tajemniczy wielorybów tej romantycznej miejsc ukrycia dla oka i starali głównie. Po rud prawdopodobnie wniesiono też, ale raczej jak student udaje uwagę w edukacji szkolnej, ale w ekscytujących powieści Karl May jest pogłębione pod.
      Przecież to nie było konieczne wielorybów sagenreichen w ziemi lub w piaskowiec mozolnie kopać, gdzie i tak nie złota i srebra ma. Kto Isergebirgsbuch przez Miloslav Nevrlý zapoznał się biały, ale to magiczne Włosi dominują wszelkiego rodzaju, Billy Goats lub magiczne szaty wyleciał, że wszędzie mnóstwo pereł i złota napotkał, i że każdy strumień lawina pełne szafirów, szmaragdów i innych klejnotów z są walcowane. Wystarczyło tylko zginać. Stara legenda opowiada o obcych, co trzy lata od św Georgenthal przyszedł regularnie i jedynym Włochów powiedział. Przyszedł na kozę jazdy do miasta, miała na sobie sukienkę i zagranicznych obcowanie z nikim. W gospodzie, gdzie mieszkał, przebywał jakiś czas, a on płacił rachunki jedną noc i następnego dnia zniknął bez gospodarzy przed słowa. Ludzi w różnego rodzaju domniemania indulged TOWN, niektórzy chcieli wiedzieć Welsche kamieni szukają, inni mówili różnymi i nikt nie wiedział, co trzeba. Nawet właściciel nic nie wiedział o tym, ale w milczeniu myśli: "Jeśli według ponownie i będzie przebić go - być może on ma coś powiedzieć." Jak do trzech lat były, wrócił do Wołoch i wróciłem do hosta w jednym. Tego nie mógł zmusić się do wypowiedzenia się i zwrócił się do swego gościa na pytanie, co skłoniło go do tego obszaru. Welsche milczał przez chwilę, a potem powiedział, ze sposób rozsądny, "człowiek Szanowni Państwo! Nie wiesz, co masz w swojej okolicy skarb dla ciebie i również nie wiem, co z przyjemnością i błogosławionej ziemi, jest Twoje Czechach." Więcej mówi Wołoch i właściciel nie teraz jak przedtem.7)
      Niedawno spotkali się na stacji kolejowej Tannenberg mój przyjaciel Affi. Otrzymał pseudonim swoje lata temu wśród pieszych, ponieważ jest to mały amulet nosi jak małpy z. Dziś ma się coś innego zauważyć przez. O właściwościach wielorybów sagenreichen - poszukiwanie w lesie na ślady starożytnej kopalni. Kiedy zapytałem go, gdzie drogi, odpowiedział wymijająco: "Patrzę z powrotem do starego tunelu" i pobiegł dalej. Tajemniczy i przygód wielorybów romans to również odzwierciedlenie w piosenkach znowu Tramps są śpiewane w. Jedna z piosenek przypomina sagi o wieloryby w St Georgenthal. Opowiada o twardym facetem, który dzień w małym miasteczku górniczym pojawił się. Jego twarz, on ukrywał się pod szerokim sombrero. Nikt nie wiedział, co robi i tak, ale powiedziano szukał w górach jego cel. Pewnego dnia zjawił się promienna i zaproszeni na pierwszej rundzie, koparka złota, bo ma teraz mnóstwo pieniędzy.8)
      Chociaż nie mogę powiedzieć, co wieloryby szukasz, sensacyjne odkrycie, ale zrobiłem to. Tak długo, jak nasze lasy jako tajemniczy poszukiwacz Affi błądzić i tak długo, jak ogniska piosenek koparka złoty pierścionek obecnie na tak długo, jak wieloryby nie wymarły w naszych górach.
Banknotów i Źródła
Termin "Walch", "walhisch", "Waelsch", "welsch oznacza" w miarę zagranicznych, zwłaszcza w Ameryce, włoski. Słowo jest dziś w Europie Południowej pochodzi z kapustą jak "węgiel Welsch" przed wiemy, termin "bełkot" lub "orzechy". Z Włoch, mówiło się wcześniej, niż "Welschland. Włosi Czechy równie ważne dla architektów, budowniczych, tynkarzy, malarzy, rzeźbiarzy i innych znanych artystów. Oni również przyszli w grupach w 18 wieku jako pracownik budowlany, ulice cesarza, w 19 wieku pracowała w inżynierii kolejowej, w pracy w sektorze leśnym w wyniku klęski kory chrząszcz. Termin "Wołoch" jest synonimem włoskiego.
Progressive w naszym życiu i wietrzenia piaskowca, zwłaszcza sposób przez dwa wieki już powszechne zły nawyk, że odwiedzający ich nazwiska, co najmniej z liter w potrzebie einkritzeln piaskowca, pomóc, że wielu naprawdę starożytne napisy rock i zachowania utracone lub staje się zupełnie nierozpoznawalne są.
Od rocka Waldstein jest szczegółowo w ósmym Nadal zgłaszane.
Są rowki na powierzchni Sandsteifelsen, działania są tworzone przez człowieka. Ich rodzaju i lokalizacji nastąpiła po tym szlifowanie obiekty owalne, ewentualnie narzędzi. W prostej formie o ogólnym znaczeniu, nie tylko w Europie, ale poza znane. Mogą one jednak rzadko jedynie jasno dnia. Istnieją dowody na to, że niektóre znaki szlifowania Czeskiej Szwajcarii w prehistorycznych rozliczenie może wejdzie!
Takie znaki były w tym czasie szeroką dystrybucją. W dzisiejszym dostępnej literaturze, spotykamy je, na przykład, alchemicznych symboli lub znaków wymienionych jako kamieniarz. Patrz np. R. Schramm: Venetianersagen tajemniczych poszukiwaczy skarbów. Freiberg 1986 lub A. Meiche: książki Saga Królestwa Saksonii. Leipzig 1905-cie
H. Lemme: wieloryby i wieloryby znaków w górach. Saxon Tagblatt Nr 207 z dnia 31 VIII 1976, problem w Dreźnie.
Schlegel L.: czeska Holandii. Rumburg 1928, str. 22 Zobacz także NEC, 5 JG, str. 286, B. Leipa +1.882-gi
Jest to amerykańska pieśń ludowa, która została włączona do Czech.


[]Google Translate -> http://www.luzicke-hory.cz/info/index.php?pg=knpomn13d]Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza